Eesti keelesIn English
TAGASI EUROOPASSE

ajalugu

Nukufilm OÜon Eestis ainus ja Ida- ning Põhja-Euroopas üks suurimaid ja vanimaid nukufilmide tootmisele spetsialiseerunud stuudioid - seda nii paviljoni pindalalt, tootmise ja tehniliste vahendite poolest kui ka töötajate arvult.
Rohkem kui 45 tegutsemisaasta jooksul on stuudios tehtud üle kahesaja filmi, esindatud on kõik põhilised nukufilmitehnikad: lamenukk- ja ümarnukktehnika, piksillatsioon ning kompuuteranimatsioon.
Esimene rahvusvaheline tunnustus tuli 1960. aastal Elbert Tuganovi lavastatud filmidega "Metsamuinasjutt" ja "Ott Kosmoses"(1961).Meie nukufilmid esinevad kõigi maailma nimekate festivalide võistlusprogrammides ning on pälvinud üle poolesaja auhinna.
Nukufilm on teinud koostööd Soome, Norra, Islandi, Prantsusmaa tootjatega ja tunnustus professionaalsusele on ka Norra, Soome ja Rootsi animatsioonikoolid, kes kutsuvad meie lektoreid loenguid pidama ning saadavad oma tudengeid Nukufilmi praktikale. Nukufilmist töökogemusi on otsinud ka animaatorid Inglismaalt ja Ameerika Ühendriikidest.

Eesti taas-iseseisvumisega 1991. aastal (50 aastat Nõukogude Liidus on jätnud oma jälje) stuudio Nukufilm muutumisega riiklikust asutusest erafirmaks ei ole kadunud filmide tootmise järjepidevus, kuigi ühe väikese riigi majanduslikes kasvuraskustes pole seda säilitada olnud kerge.
Ideede ja loomingu poolest Nukufilm end vaeseks pidada ei saa.
Sajandi viimase kümnendi uued tegijad on oma tulekuga lisanud värskemat mõttelaadi ja uusi tehnoloogilisi lähenemisi.M E N Ü Ü
  Ajalugu
  Nukufilmi hümn
  auhinnatud nukufilmid
 
U U D I S E D
Kallid filmisõbrad! Vaadake Mati Küti tutt-uut animafilmi "Taevalaul" Artises alaates 6. detsembrist kell 19.00!!! Kohtumiseni kinos! ...
loe lähemalt
K O N T A K T
tel +372 6414 307
fax +372 6414 307
Niine 11, 10414, Tallinn ESTONIA
nukufilm@nukufilm.ee
 

 

 

 

SevenCat