Skip to main content

Stuudio

Nukufilm on 60 aasta jooksul tootnud üle 200 filmi. Esindatud on kõik põhilised nukufilmi tehnikad: lamenukk-, ümarnukk-, objekti ja plastiliini animatsioon, piksillatsioon, 2D animatsioon ja segatehnikad. Meie nukufilmid esinevad kõigi maailma nimekate festivalide võistlusprogrammides ning on pälvinud mitusada rahvusvahelist auhinda.

Nukufilmis töötab sõltuvalt projektist 25 inimest, kellest enamik on kvalifitseeritud režissöörid, kunstnikud, nukutegijaid, dekoratsiooni meistrid, valgustajad, animaatorid, operaatorid, filmi järeltöötlejad, monteerijad jt. Sõltuvalt projekti mahukusest ja keerukusastmest kasutame ka vabakutseliste teeneid.

Nukufilm suudab aastas toota 90 minutit puhast animatsiooni:

Autorifilmid, seriaalid ja filmid lastele, filmid noortele, koguperefilmid, tellimustööd, koostööprojektid.

Tänaseks on Nukufilm leidnud ruumid eestiaegses “rahapajas” ning nõukogudeaegses suka-sokivabrikus Tallinnas, aadressil Niine 11 asuvas hoones. Stuudio üldpind on 670 m2. Neli stuudiot ümarnuku ning ruumiliste võtete jaoks ja üks paviljon lamenukk-pukkide tarbeks. Lisaks töökojad nukkude ja dekoratsioonide valmistamiseks, järeltöötlus osakond ning lao- ja kontoripinnad.

Nukufilm on olnud ja on platform paljudele andekatele kunstnikele ja režissööridele. Me otsime alati uusi talente, lugusid, ideid ja väljakutseid.